× Політика Економіка Світ COVID-19 Суспільство Культура Спорт Надзвичайні події
Політика
11/05/2021 11:09
Як Сергій Гамалій разом з агентами Кремля «освоюють» дорожні бюджети

Чи могли ви собі уявити, що в той час, коли наші воїни героїчно гинуть від ворожих куль, захищаючи Україну від російської військової агресії на Сході, на вищих державних посадах можуть працювати особи, причетні до будівництва Керчинського мосту? Губернатор Хмельниччини Сергій Гамалій, як виявилося, не тільки бере таких осіб до своєї команди, а й намагається разом з ними «заробити» на дорожньому будівництві.

Захоплення Служби доріг

23 березня, під час свого звіту за 100 днів роботи, голова Хмельницької обласної державної адміністрації Сергій Гамалій заявив, що ОДА планує в 2021 році

«освоїти» майже 2 млрд грн коштів, призначених для будівництва, ремонту та обслуговування автомобільних доріг державного та місцевого значення.

Щоби замкнути грошові потоки на себе, Гамалію не вистачало власної людини на посаді директора ДП «Хмельницька обласна служба місцевих доріг». Тодішній керівник підприємства Сергій Дуда, зайняв принципову позицію, не бажаючи приймати участь у губернаторських схемах.

У зв'язку з цим 16 квітня голова ОДА Сергій Гамалій підписав розпорядження № 63/2021-р/к, яким відсторонив Дуду від здійснення повноважень директора ДП. Виконуючим обов’язки директора ХОСМД губернатор призначив Фалюша Владислава Валерійовича.

Сергій Дуда, учасник АТО та інвалід війни, оцінив ситуацію що сталася, як рейдерське захоплення державного підприємства. За словами Дуди, під час звільнення він перебував на лікарняному, але таке грубе порушення закону не зупинило Гамалія. При цьому екс-директор ДП припустив, що зміна керівництва Служби місцевих автодоріг пов’язана з тим, що на Хмельниччину повинний зайти дорожній підрядник з Дніпропетровщини.

Гамалій – маріонетка Фалюшів

Новий в.о. директора ХОСМД Владислав Фалюш виявився невипадковою людиною в дорожньому бізнесі. Він є сином Фалюша Валерія Борисовича, який у 2004-2005 роках працював на посаді заступника директора Укравтодору. Фалюш-старший відповідав за будівництво траси Київ-Одеса, де, як стверджують джерела, «заробив» перший вагомий капітал.

Про те, якою корупційною годівницею стало зазначене будівництво, свідчать звіти Рахункової палати та КРУ, а також численні кримінальні справи, порушені Генпрокуратурою. В 2005-2010 роках Валерій Фалюш очолював Дніпропетровський облавтодор.

Джерела, наближені до керівництва «Укравтодору», припускають, що сім’я Фалюшів за допомогою губернатора Сергія Гамалія пролобіювала призначення Владислава Фалюша директором ДП. Вважається, що кінцевою метою Фалюшів

є повне витіснення з ринку ремонтно-будівельних дорожніх робіт у Хмельницькій області місцевих компаній та передача усіх найбільш вигідних контрактів дніпропетровським компаніям родини Фалюшів та їх партнерів.

19 квітня голова Хмельницької ОДА Сергій Гамалій завершує схему рейдерського захоплення ХОСМД. Він видає розпорядження № 65/2021-р/к, яким визначає першого заступника ДП «Хмельницька обласна служба місцевих автодоріг» Владислава Фалюша, як особу, яка може вчиняти дії в інтересах та від імені ДП без окремого доручення. Тобто Гамалій дає Фалюшу-молодшому право підписувати договори, подавати документи для державної реєстрації тощо.

Саме після цього можна вважати, що губернатор Гамалій завів дніпропетровську дорожню мафію на Хмельниччину.

Гамалій та друзі Путіна

Якщо детально вивчити декларацію нового очільника ХОСМД, можна знайти чимало цікавих фактів. Наприклад, в розділі 4 декларації Владислава Фалюша вказується на те, що він будує житловий будинок площею 41,3 м.кв. в Гурзуфі (Ялта) в анексованій РФ АР Крим. Як, спитаєте ви, можна будувати будинок в анексованому Криму, якщо російська окупаційна влада може в будь-який момент його «віджати»?

Насправді все дуже просто. Пан Фалюш (молодший) є власником ТОВ «Дніпропром-М» (код 35204133), а саме ця компаній активно будувала так званий «Керченський міст» в анексованому РФ Криму. Нагадаємо, що головним підрядником будівництва мосту була компанія «Мостотрест», яка входить в бізнес-імперію Аркадія Ротенберга - одного із найближчих друзів президента РФ Путіна.

Одразу декілька журналістських розслідувань, проведених українськими та опозиційними російськими ЗМІ, доводять, що всі компанії, які будували «путінський міст», були відібрані за принципом особистої лояльності їхніх власників до кремлівського режиму. Отже, виходить, що голова Хмельницької ОДА Сергій Гамалій призначив на посаду директора обласної служби довірену особу друга Путіна. Особу, якій довірили разом із оточенням Путіна «розпилювати» мільярдні бюджети Керченського мосту.

Українські активісти в лютому 2018 року зафіксували повернення з анексованого Криму будівельного автотранспорту ТОВ «Дніпропром-М». Було встановлено, що будівельний автотранспорт дніпропетровської компанії Владислава Фалюша працював в анексованому Криму під вивіскою російської компанії ТОВ «Крим магістраль строй», яка є одним із лідерів отримання тендерів на дорожнє будівництво в Криму. Співзасновником останньої є Фалюш старший. Пазли склалися і тепер Гамалій, батько та син Фалюші, а також друзі Путіна, опинилися на одній картині.

Джокер Сергій Дуда

Втім, губернатор Хмельниччини Сергій Гамалій, який вирішив «заробити» на обслуговуванні інтересів дніпропетровської будівельної мафії в особі родини Фалюшів, прорахувався. 28 квітня 2021 року незаконно звільнений директор ДП «Хмельницька обласна служба місцевих доріг» Сергій Дуда подав в Генеральну прокуратуру заяву про злочин в порядку ст. 214 КПК України. У заяві він стверджує, що на початку квітня цього року з доповідної записки провідного уповноваженого з антикорупційної діяльності ДП, йому стало відомо, що новопризначений директор підприємства Владислав Фалюш є співвласником ТОВ «ЗОЛОТА СЕРЕДИНА».

Вказане підприємство, зі слів Дуди, зареєстроване в м. Алушта (АР Крим) та працює сьогодні за законами РФ, сплачуючи податки в федеральний бюджет Росії та бюджет АР Крим. Разом зі своїм батьком, Валерієм Фалюшем, Владислав Фалюш володіють численними об’єктами нерухомості в окупованому Криму. Серед них: квартири, будинки, готельні комплекси та земельні ділянки. ТОВ «ЗОЛОТА СЕРЕДИНА» та ТОВ «ДНІПРОПРОМ-М», які належать Фалюшам, починаючи з 2014 року виконали десятки замовлень щодо будівництва інфраструктури військового призначення для російської армії.

Сергій Дуда, звертаючись до ГПУ, наголошує, що викладена в його заяві інформація щодо дій батька та сина Фалюшів має ознаки злочинів, передбачених ст. 111 «Державна зрада» та ст. 110-2 «Фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України» КК України. Він просить внести зазначені відомості до ЄРДР за фактом вчинення перерахованих злочинів та вважати його заявником в цьому кримінальному впровадженні.

Гамалій – посібник Путіна!

Українські герої віддають життя та здоров’я на Донбасі, стримуючи російського агресора. Світова спільнота бореться з путінським злочинним режимом за допомогою санкцій, Президент України Володимир Зеленський докладає неймовірних зусиль для наближення довгоочікуваного миру на Сході України.

А в цей час голова Хмельницької ОДА Сергій Гамалій допомагає родині нинішнього очільника ДП «Хмельницька обласна служба місцевих автодоріг» Владислава Фалюша, яка допомагала найближчому оточенню Путіна будувати Керченський міст, освоювати дорожні бюджети на Хмельниччині.

Звертаємося до Служби безпеки України та Генеральної прокуратури України! Зверніть увагу на ситуацію, яка викладена в даному журналістському розслідуванні. Просимо втрутитися в ситуацію та припинити розкрадання бюджетних коштів Сергієм Гамалієм та його путінським оточенням. Гамалій – посібник Кремля, він має понести відповідальність за українськими законами.