× Політика Економіка Світ COVID-19 Суспільство Культура Спорт Надзвичайні події
Політика
23/03/2021 20:13
Як Гамалій торгував з країною-агресором

В попередніх частинах…

Ми продовжуємо наше журналістське розслідування про «видатного» державного діяча, губернатора Хмельниччини Сергія Гамалія. В першій та другій частинах (посилання) ми розповіли про те, який непростий шлях пройшов наш герой до крісла голови ОДА, а також про непросте особисте життя пана Гамалія, який одночасно утримує родину в Польщі та коханку в Україні.

Найдивовижнішим фактом в біографії Гамалія є його польське громадянство. По факту Сергій В’ячеславович обійняв високу посаду у виконавчій владі, маючи польський паспорт. І це не просто дивно, але й незаконно, адже подвійне громадянство заборонене в Україні.

Не менш цікавим виявилось питання, чому в декларації пана Гамалія не вказаний бізнес його родини, який зареєстрований в Польщі. На створення та розкрутку польських компаній йому знадобилося більше десяти років, але в українській декларації бізнесу немає ані в губернатора, а ні в його дружини.

Також ми розповіли про буремну молодість Сергія Гамалій, який був двічі затриманий органами внутрішніх справ. Перший раз - за зберігання кокаїну, другий – за участь у вимаганні в складі злочинного угруповання. Уникнути відповідальності за злочини сину допоміг Гамалій-старший.

Крім того, ми розповіли про зв’язки Сергія В’ячеславовича з місцевим криміналом. Губернатор оточив себе людьми, яких добре знають в кримінальних колах. Серед них: заступник голови ОДА, радник і помічник Гамалія. В робочий час наш герой відкрито спілкується по мобільному телефону з кримінальними авторитетами.

В третій частині ми розповімо вам про те, як Гамалій торгує з країною-агресором – Російською Федерацією. Сподіваємося, ця частина біографії губернатора буде цікавою перш за все РНБО і СБУ, які останнім часом значно активізували зусилля по нейтралізації російського впливу в Україні.

Бізнес-імперія Гамаліїв

Перед призначенням на посаду Сергій Гамалій подавав декларацію у якості кандидата на посаду за 2019 рік (26.11.2020 р., уточнена 31.11.2020 р.). Уточнену декларацію від 31.11.2020 р. за цим посиланням. У розділі 9 декларації (юридичні особи, трасти або інші подібні правові утворення, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є суб’єкт декларування або члени його сім'ї) вказано 4 юридичні особи: ТОВ Деліция (код ЄДР 38307275), ТОВ БАРС (код ЄДР 30614652), ТОВ ІНТЕРСІТІ АВТО (код ЄДР 37749793) та ТОВ Деліция-Львів (код ЄДР 42222858).

Варто зазначити, що до 15 квітня 2021 року цими компаніями володіли Сергій та Андрій Гамалії. Що стосується останнього, то Гамалій Андрій В’ячеславович є рідним братом нашого героя. Згідно офіційній інформації, він зареєстрований в м. Кам'янець-Подільський, вул. Шевченка, б.23, кв. 12. Рідних братів пов'язують досить тісні бізнес-взаємовідносини (див. Схема №1 Бізнес-зв’язки братів Гамаліїв). Джерела стверджують, що Андрій є головним ідеологом сімейного бізнесу, завданням Сергія є забезпечення політичного прикриття та державних контрактів для компаній, що входять в сімейну бізнес-імперію.

Про Андрія Гамалія відомо небагато. Як вказується в офіційній біографії, він народився 25.10.1974 р. в с. В. Троїця, Бєлгородської обл., Росія. Був депутатом Кам'янець-Подільської міськради трьох скликань. Останній раз, у 2015 році, Андрій Гамалій потрапив до ради від партії "Всеукраїнське об'єднання "Рідне місто". Згідно розслідування ГО "Жіночий антикорупційний рух" Андрій В’ячеславович, згідно його декларації за 2016 рік, з доходом у понад 2 млн грн був другим з семи депутатів-мільйонерів міськради. Декілька осіб, наближених до Андрія Гамалія, незалежно одна від одної зазначили, що з 2014 року він підтримую постійні бізнес-зв’язки з Росією.

Аналіз даних, отриманих з відкритих джерел, показує, що на сьогодні до бізнес-імперії братів Гамаліїв входять 18 юридичних осіб. Більшість з них зареєстровані за адресою м. Кам'янець-Подільський, вул. Північна, б. 81. Про спільний бізнес братів ми з вами детально поговоримо в наступній частині нашого розслідування. Зокрема, з’ясуємо, навіщо братам стільки бізнес-структур, як вони заробляють і як розподіляються ролі Андрія та Сергія у примноженні родинних грошей.

Гамалій торгує з РФ

В межах даної теми нас цікавить тільки одна компанія - ТОВ «БАРС». В державних реєстрах вона зареєстрована, як ТОВ з іноземними інвестиціями. Зареєстрована компанія братами Гамаліями ще у 1999 році, з 2003 року директором ТОВ є Андрій Гамалій. Статутний фонд поділений між братами в рівних пропорціях, тобто 50% на 50%. На момент реєстрації фірми Андрій В’ячеславович працював начальником валютного відділу (на правах заступника директора) Кам’янець-Подільської філії АКБ "Західбудгазбанк". Сергію Гамалію тоді було 20 років, він будучи студентом здобував вищу освіту у Чернівецькому університеті імені Юрія Федьковича. Згодом Сергій В’ячеславович активно включився в діяльність ТОВ «БАРС».

Основним видом діяльності ТОВ "БАРС" є вантажні перевезення, а основними напрями вантажних перевезень були Німеччина, Польща та РФ. Звичайно, вивчення ділових партнерів братів Гамаліїв потребує детального дослідження з боку компетентних органів. Ми ж з вами зупинимося лише на одному епізоді діяльності їх спільної кампанії.

Відповідно до договору транспортного експедирування вантажів, укладеного між ТОВ "Екопласт" (м. Хмельницький) та ТОВ "Барс" від 05.10.2015 р. ТОВ "Барс" неодноразово перевозило вантажі до РФ. На той момент власнику 50% акцій компанії Сергію Гамалію було 36 років. Зверніть увагу на рік та місяць, коли відбувалися вантажні перевезення до Росії. Справа в тому, що 27 січня 2015 року Верховна Рада офіційно визнала Російську Федерацію агресором. Це добре знали брати Гамалії, але їх не зупинив сам факт отримання грошей від країни, збройні формування та спецслужби якої вчиняли військові злочини проти України та наших громадян на Донбасі.

Згідно даних реєстрів, Сергій та Андрій Гамалії торгували з Росією з 2015 до 2020 року. У березні минулого року влада РФ запровадила обмежувальні заходи на перетин кордону з російської сторони у зв'язку з COVID-19. Лише це змогло зупинити торгівлю ТОВ «БАРС» з країною агресором. Зокрема, як зафіксовано в ухвалі Господарського суду Хмельницької області від 17.08.2020 р. (справа № 924/796/20, додається у файлі 07. EДРСР_спр_924_796) вантажівка ТОВ "Барс" мала 26.03.2020 р. відвезти 18 євро-палет з вантажем м. Вязники (Вязниківський район, Володимирської обл., РФ), але на кордоні виникли проблеми з доступом на російську територію.

Отже, наш герой Сергій Гамалій та його рідний брат Андрій Гамалій п’ять років поспіль торгували з РФ, наповнюючи тим самим бюджет країни-агресора. Тут виникає одразу декілька питань. Перше: хто були контрагентами ТОВ «БАРС» і якими товарами торгували Гамалії? Друге: скільки податків за результатами цієї торгівлі було сплачено до російського бюджету? Третє: чи планує компанія братів продовжити торгувати з РФ після скасування карантинних обмежень? Ми впевнені, факти, наведені в цій статті, зацікавлять компетентні органи та українські спецслужби. Також сподіваємося, що керівництво Офісу президента замислиться, чи може людина, яка вважає нормою торгувати з країною, яка вбиває наших солдат на Донбасі, займати посаду голови Хмельницької обласної державної адміністрації. Впевнені, що патріотично налаштовані хмельничани дадуть належну оцінку діям Сергія Гамалія, закликавши його негайно піти у відставку.

В наступній, четвертій частині нашого розслідування, ми розкажемо, як губернатор Хмельниччини Сергій Гамалій заводить бюджетні кошти на компанії, які контролює його родина.

Далі буде…