× Політика Економіка Світ COVID-19 Суспільство Культура Спорт Надзвичайні події
Світ
06/03/2021 14:08
У Болгарії стартувала передвиборна кампанія

У п’ятницю, 5 березня, у Болгарії офіційно стартувала передвиборна кампанія до Народних зборів 45-го скликання.

Вона триватиме до 2 квітня. Самі вибори відбудуться 4 квітня.

Члени Національного штабу по боротьбі з поширенням коронавірусу закликали всі політичні сили проводити зустрічі з громадянами з дотриманням суворих заходів безпеки. А найкраще — вести передвиборну агітацію в режимі онлайн.

У п’ятницю відбулося останнє робоче засідання парламенту 44-го скликання. З понеділка народні депутати підуть у відпустку. Розпуск нинішнього складу парламенту заплановано на 25 березня, коли депутати знову зберуться в залі засідань.

Згідно зі свіжими соціологічними дослідженнями, місця в новому парламенті можуть точно отримати п’ять партій. Соціологи стверджують, що більшість виборців віддають перевагу правлячій партії ГЄРБ, яка, на їхню думку, добре справляється із ситуацією, що виникла у зв’язку з пандемією. Правда, опоненти з Болгарської соціалістичної партії (БСП) постійно критикують нинішній уряд за недоробки й неправильний розподіл фінансових коштів у цей період. І з цим згодна деяка частина болгар, завдяки яким БСП у рейтингах популярності посідає друге місце. Третє місце на даний момент ділять партія «Рух за права і свободи», яка захищає права турецької меншини, та нова партія «Є такий народ», що її під вибори створив відомий телевізійний шоумен Славі Трифонов. Хоча місця в парламенті можуть вибороти й інші партії. Адже відповідно до результатів соцопитування, майже третина болгар поки що не визначилися з вибором. Тож сюрпризи можливі.