× Політика Економіка Світ COVID-19 Суспільство Культура Спорт Надзвичайні події
Надзвичайні події
23/03/2021 19:56
На Херсонщині браконьєр наловив рідкісних риб на мільйон гривень

З 20 березня в Україні розпочалися оперативно-профілактичні заходи «Узбережжя-2021»

Прикордонники відділу «Скадовськ» спільно з представниками Херсонського рибоохоронного патруля виявили громадянина України, який незаконно наловив риби на суму більше 1 мільйона гривень. Про це повідомляє пресслужба Державної прикордонної служби України.

Як зазначили у ДПСУ, поблизу населеного пункту Красне за допомогою сітки браконьєр спіймав 3 білуги, 3 камбали, осетра та 14 крабів, які занесені до Червоної книги України. За попередніми підрахунками, загальна сума улову, а, відповідно, і – збитків, завданих державі, складає понад 1 мільйон 118 тисяч гривень.

Ще двох браконьєрів на маломірному плавзасобі з уловом на 30 тисяч гривень виявили прикордонники відділу «Чонгар» на узбережжі Утлюцького лиману.

В обох випадках в діях порушників вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ст. 249 ККУ (незаконне заняття рибним, звіриним або іншим водним, добувним промислом).

При цьому у ДПСУ зазначили, що з метою недопущення порушення режиму державного кордону, прикордонного режиму та протидії незаконному вилову живих водних ресурсів з 20 березня 2021 року розпочались оперативно-профілактичні заходи «Узбережжя-2021». Ці заходи проводяться у взаємодії з Держекоінспекцією, Держрибагентством та Національною поліцією України.

Нагадаємо, за орієнтовними підрахунками Державного агентства рибних ресурсів України, упродовж минулого року рибоохоронними патрулями на водоймах України викрито близько 50 тисяч порушень рибальства, сума збитків за якими сягнула понад 100 млн гривень.