× Політика Економіка Світ COVID-19 Суспільство Культура Спорт Надзвичайні події
Політика
19/04/2021 07:25
МЗС пояснило, чому Україна не розриває дипломатичні відносини з РФ

Україна не може розірвати дипломатичні відносини з Російською Федерацією у першу чергу через гуманітарні питання, заявив заступник глави МЗС України Євген Єнін.

  «На даному етапі ми керуємося насамперед гуманітарним аспектом. Кілька десятків тисяч громадян України, які перебувають на консульському обліку, сотні тисяч громадян України, які з тих чи інших міркувань відвідують, або змушені відвідувати, державу-агресор, це не тому, що вони люблять Росію і не визнають агресивну поведінку Росії. А тому, що у них є в дуже поважному стані родичі, які теж потребують їх уваги», – зазначив заступник міністра закордонних справ України в ефірі українського телеканалу, передають Українські новини.

  У 2019 році тодішній глава МЗС Павло Клімкін повідомляв, що офіційний Київ продовжує шукати способи для розриву дипломатичних відносин з РФ та проводить консультації із закордонними партнерами, аби вони представляли інтереси України. Політолог Віктор Каспрук в інтерв’ю нашому виданню зазначив, що денонсація Договору про дружбу між Україною і РФ є кроком до розриву дипломатичних відносин з агресором.