× Політика Економіка Світ COVID-19 Суспільство Культура Спорт Надзвичайні події
Політика
19/04/2021 07:26
Білорусь, як і раніше, готова надавати майданчик для ТКГ з ситуації на Донбасі - заступник держсекретаря Ради безпеки

Білорусь, як і раніше, готова надавати майданчик для тристоронньої контактної групи (ТКГ) з врегулювання ситуації на Донбасі, заявив заступник держсекретаря Ради безпеки Білорусі Володимир Арчаков.

"Білорусь не бачить альтернативи Мінським домовленостям - у всякому разі, інших немає. Ми як і раніше готові надавати майданчик для роботи Тристоронньої контактної групи, тому що...цей відеоформат перетворюється на якесь практично марне телевізійне дійство", - сказав Арчаков в ефірі телеканалу "Білорусь 1" у неділю.

Він наголосив, що Білорусь завжди дотримувалася і дотримується мирних шляхів вирішення абсолютно будь-яких протиріч. "Щодо конфлікту на Донбасі, ми як і раніше переконані у тому, що він може бути вирішений виключно дипломатичними заходами", - зазначив заступник держсекретаря Ради безпеки.

"Користуючись нагодою, я хотів би висловити таку думку, що українська сторона могла б себе вести щодо нас і більш коректно. Оскільки лунають крики, що ми тут мало не збираємося вторгатися ... Я ніколи не повірю, що українські військові або спецслужби настільки некомпетентні, щоб не відрізнити шум лісовоза від руху колони бронетанкової техніки", - додав Арчаков.

За його словами, Білорусь, незважаючи ні на що, "готова в будь-якому форматі взяти участь у врегулюванні конфліктної ситуації, що виникає і загострюється".

Раніше глава української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук виступив з пропозицією про перенесення переговорів щодо Донбасу з Білорусі. Міністр закордонних справ республіки Володимир Макей вважає її сміховинною. "Подібного роду вакханалія навколо цієї заяви говорить про небажання окремих українських політиків дотримуватися тих домовленостей, які були досягнуті в Мінську", - заявив міністр.